Током летњег школског распуста а посебно задњих десет дана августа, извршене су бројне неопходне припреме за почетак нове школске године. Објекти, просторије, опрема и запослени спремно дочекују ученике.

Пријем ученика у Дом и распоређивање по собама, обавиће се као и сваке школске године, дан раније од њеног званичног почетка. Овај пут то ће бити у недељу , 2. септембра, почев од 17,00 часова. Уговори са свим родитељимљима ученика су већ закључени и преузета су сва лекарска уверења о здравственој способности ученика за колективни смештај, као што су родитељи извршили и уплате за смештај и исхрану ученика за месец септембар.

Сва расположива места су попуњена у складу са конкурсним правилима још у првом јулском уписном року. Ове школске  године за разлику од прошле, у Дому ће бити више девојчица него дечака. Ученици ће бити распоређени у складу са коначном ранг листом и у зависности од пола и узраста у 17 соба, (од двокреветних до шестокреветних).

Ученицима и њиховим родитељима, срећан почетак нове школске године!