О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

О упису ученика  у Дом ученика средњих школа Ивањица у школској 2019/20. години

Дом ученика средњих школа Ивањица, у школској 2019/20. години, прима на смештај и исхрану 70 ученика.

• Право на смештај и исхрану у Дому имају редовни ученици средњих школа, чије је место пребивалишта ван места седишта установе, који су први пут уписани у одређени разред у текућој школској години, који имају држављанство Републике Србије и чије се школовање финансира из буџета Републике Србије.
  • Први уписни рок – пријем докумената, почиње 8. јула и траје до 20. јула, 2019. године. Документа се примају радним данима  у времену од 8,оо до 15,оо часова.
  • За евентуално преостала слободна места други уписни рок је од 26 – 29  августа, 2019. године. За ученике из осетљивих друштвених група, (уколико су сва места попуњена а они нису добили смештај у првој расподели),  други рок за пријављивање на конкурс је  од 26 – 29 августа, 2019. године.
  • Потребна документа:
  • Пријава на конкурс, (добија се у Дому);
  • Уверење о приходима по члану породице од 01.01 до 31.03. текуће године – прибавља се од надлежног органа општине према пребивалишту родитеља (старатеља) ученика,  (и да пребивалиште није мењано 6 месеци пре објављивања конкурса).
  •   a) Сведочанство о завршеној основној школи, од V до VIII разреда,

б) Уверење о обављеном завршном испиту и

в) Потврда о упису у средњу школу;

(за ученике који су уписани у први разред средње школе). Могу и оверене   фотокопије докумената;

•  Сведочанство о завршеном претходном разреду средње школе, (за ученике који су уписани у други, трећи или четврти разред средње школе). Може и оверена фотокопија сведочанства;
  • Дипломе и остале добијене награде на такмичењима у установи и ван установе које је организовало Министарство просвете у претходно завршеном разреду;