• Ове године на смештају много више девојчица него дечака, 45 њих а дечака само 26.
  • Мушка спаваоница комплетно адаптирана на летњем распусту. Дечаци се уселили у практично нове собе у односу на претходну школску годину.
  • Почели обавезни часови учења у дому. За неке учење за неке мучење. Али што се мора, мора се.
  • Формиран нови Тим за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања.
  • Дом је спреман за почетак нове грејне сезоне. Енергенти набављени, грејна мрежа тестирана.
  • У току је процедура за именовање новог Управног одбора установе.
  • Ученици Гимназије који су на смештају у нашем дому у другој половини септембра били су на ескурзијама. Утисци се сабирају а изгубљени наставни дани у школи морају да се надокнађују.
  • Ускоро почињу са радом домске секције. Спортске активности на домском игралишту увелико трају.
  • Петнаест ученика награђено картама за позориште. Представа „Самци и самице“ у Дому културе одржана 26. септембра.
  • По понашању и реакцијама првака закључујемо да су се већ навикли на домски смештај и живот.
  • Састављени нови јеловници. Примењују се од понедељка, 7.10.2019. године.